2013. szeptember 29., vasárnap

immunerősítő mézes fokhagyma.





Hozzávalók egy 7 dl-s üveghez :

50 dkg fokhagyma
3,5 dl akácméz

A fokhagymát fém edénybe raktam, rá helyeztem egy másik fém edényt és jó alaposan rázogattam és teljesen le jön a héja. Üvegekbe raktam a fokhagymát , felöntöttem mézzel , lezártam és a hűtőbe tettem .

Hogy mi fog történni. Ha türelmesen várunk néhány hét alatt ( kb 2 hét )a fokhagyma megsötétedik és megfesti a mézet, amely egészen folyóssá válik az átalakulás során. Nem kell aggódni, nem romolhat meg, erre a méz és a fokhagyma is garancia. Végül a keveréknek körülbelül olyan sötét színe lesz, mint a kínai szójaszósznak, vagy a balzsamecetnek.

Miért is jó ez? A méz és a fokhagyma előnyös tulajdonságairól oldalakat lehet írni. Erről a készítményről is elmondható mindez. Ami a fontos, a folyamat hatására a fokhagyma elveszti csípősségét, és erős illatát. Egyszerűen elrágható, mégsem lesz bűzös lehelet.
Betegség megelőzésére napi egy gerezd fokhagyma annyi mézzel, ami egy kiskanálon vele jön. Kellemes íze van, édes, némi fokhagyma aromával.

Fogyaszthatjuk ízesítőként, húsok mellé, sajtokhoz, savanyúságként, de magában is. Mindenképpen az egészségünket védjük, az immunrendszerünket erősítjük, és emellett fantasztikusan finom.

Fokhagyma

A benne lévő kénnek köszönheti átható illatát, és ízét. Mivel helyi antibakteriális hatást fejt ki, elmulasztja az orrdugulást. Náthás időszakban feltétlenül együnk hetente nyers fokhagymát. Ez természetesen kivitelezhető egy fokhagymás pirítóssal, vagy egy fokhagymás lángossal, és a gyerekeinket is szoktassuk bátran hozzá. Meg fogunk lepődni mennyire nyitottak a gyerekek ezekre az ízekre. Ráadásul a fokhagyma az étvágyat is fokozza.

Méz

A méz mindent tartalmaz, amire az embernek szüksége lehet. Szőlő- és gyümölcscukrot, vizet, szacharózt. Ennek köszönhetően gyorsan, már a gyomorban felszívódik..
Rendkívül sok vitamint tartalmaz. A B vitaminok mindegyikét, K vitamint, C vitamint, és további fontos anyagokat, melyek javítják a szövetek oxigén-ellátását.
A méz sok tápanyagot, és többek között 19 aminosavat tartalmaz, valamint fontos és nélkülözhetetlen ásványi anyagokat, enzimeket, nyomelemeket, kalciumot, foszfort, magnéziumot, klórt, nátriumot, jódot, vasat, mangánt, cinket, kadmiumot, kobaltot, alumíniumot, amelyek igen fontos szerepet játszanak az életfolyamatokban.

 Rendkívül fontos a méz fertőtlenítő baktériumölő hatása is. A mézben levő szőlőcukor (glükóz) szervezetünk számára a legfontosabb cukorféleség, amely csak a gyümölcsökben és a mézben fordul elő szabadon. A mézben lévő hormonok óvják a vesét és a májat. A legújabb kutatások szerint vérnyomáscsökkentő hatásuk is van. A méznek sebek, gyulladások gyógyításakor tapasztalt baktériumölő hatását már ősidők óta ismerik. Számos veszedelmes baktériumra megsemmisítőleg hat.
A méz hatására a sejtek jobban használják fel az oxigént, miáltal jelentősen növelhető a teljesítőképességünk.  
A közmondás szerint egy kaptár tíz orvossal felér, ami arra utal, hogy a cukorbetegség kivételével gyakorlatilag szinte minden betegség megelőzésére, kezelésére alkalmas. 
Egy üveget töltsünk tele megtisztított fokhagymával, majd öntsük színültig mézzel. Akik szeretik az erős, csípős ízeket, szórjanak közé chili darabkákat, az még tovább fokozza a hatását. Tegyük sötét, hűvös helyre. 2-3 hét alatt tökéletes finomság kerekedik belőle.
Fogyaszthatjuk ízesítőként, húsok mellé, sajtokhoz, savanyúságként, de magában is. Mindenképpen az egészségünket védjük, az immunrendszerünket erősítjük, és emellett fantasztikusan finom.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése